Ekwipunek Beara Gryllsa – Nóż, manierka i krzesiwo

Często dostajemy od Was maile z pytaniami typu: „Czego używa Bear Grylls„, „Jaką nosi manierkę„, „Jakiego noża używa Bear Grylls„, „Co nosi ze sobą Bear i co powinienem zabrać ze sobą wybierając się na survival” itp. Postanowiliśmy opisać podstawowy ekwipunek Beara aby rozwiać wasze wątpliwości.

Wyposażenie naszego bohatera jest bardzo minimalistyczne. Podczas swoich wędrówek Bear używa głównie noża, manierki oraz krzesiwa. Co prawda ma na sobie ubranie i plecak ale my skupimy się dziś tylko na tych 3 podstawowych rzeczach, które możecie mieć zawsze przy sobie.

  • Nóż – jest podstawowym elementem wyposażenia. Rok temu opisaliśmy noże, których używa Bear Grylls. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło, Bear nawiązał współpracę z firmą Gerber i wydał serię survivalowych gadżetów sygnowanych logo BG. Co prawda noże te na początku pękały ale na szczęście firma Gerber pozytywnie rozpatrywała reklamacje oraz szybko poprawiła niedoróbki.

  • Manierka – w swojej książce Bear Grylls – Urodzony by przetrwać autor opisuje regułę trzech trójek: „człowiek jest w stanie przeżyć trzy godziny bez porządnej osłony przed skrajnym upałem lub zimnem, trzy dni bez wody i aż trzy tygodnie bez jedzenia.” To określa priorytet jakim jest zdobycie wody. Naszym zdaniem jest to najlepsza z książek Beara i każdy powinien ją mieć w swojej survivalowej biblioteczce. Manierka służy naszemu bohaterowi do przenoszenia wody. W swoim programie używa on głownie manierki armii brytyjskiej o pojemności 1 litra.

 

  • Krzesiwo – jest to narzędzie do rozniecania ognia powszechnie stosowane przed wynalezieniem zapałek. Ma ono tę przewagę nad nimi, że działa nawet jak jest mokre. Krzesiwo nigdy nie zawodzi. Prościej jest w deszczu znaleźć suchą rozpałkę niż suche zapałki. Krzesiwo możecie wygrać w naszym konkursie.

 

 

Wpisy powiązane tematycznie:

3 myśli nt. „Ekwipunek Beara Gryllsa – Nóż, manierka i krzesiwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>